İstanbul fatih ilçesinde su kaçağı tespiti

İstanbul fatih ilçesinde su kaçağı tespiti yapan tesisat firmaları arasında Çözüm Merkezi akustik dinleme , termal kamera ve pimaş içi kamera sistemleri ile servis vermektedir. Fatih İstanbul semtinde cihazla su kaçağı bakan firma olarak aynı gün içinde hizmet veriyoruz.

İstanbul fatih ilçesinde su kaçağı tespiti kanalizasyon borusunda çatlayan boruyu bulmanın anahtarı için kameralı su kaçağı tespiti denemeleri yapmaktadır. Aslında bu tekniği uzun süredir kullanıyoruz. Banyo, tuvalet kanallarının plastiğinin sağlamlığını kontrol etmede denilebilir. Uzunca ve LCD ekrana sahip bir aygıta bağlı kamera kablosu atık sistemine gönderilir. İlk görüntüleri almamız daha derinlere ulaşmamız derken su kaçağı bulan tesisatçı sızdırma yapan ne kadar kanal varsa onları bulur. Beton kırılacaksa bunu en az kırarak sonuç almak sizce de iyi değil mi?

İstanbul fatih ilçesinde su kaçağı tespiti kombi su borusu plastiğinin su kaçırma yapıp yapmadığını termal kamera ile dıştan yapılacak minik bir gözlem ile bulmaktadır. Duvara takılı duran fayans olsa bile yeterince ıslanan beton içleri düşmesine neden olabilir. Halbuki su kaçağı bulan firmalar ile termal kamera tutulur. Duvarlara, fayanslara, parkenin altlarına, hatta apartmanın dış duvarına da tutarak ıslanan kısımları görürüz. Oraya ait tesisat içinde araştırma yapmaya elverişli bir cihazdır. Çünkü sıcak suyun geçmesi ile analizler başlar. Bir süre sonra beton parçacığında en az hasar ile matkap ucunu yerleştireceğimiz yere ulaşırız. Ardından oradaki boruyla görsel temas sağlama, ilgili parçanın çıkartılması ve yenisinin yerleştirilmesi derken su kaçağı cihazları ile İstanbul içi her gün bu hizmetleri sağlamaktayız.

İstanbul fatih ilçesinde su kaçağı tespiti kimyasal kullanım yöntemi ile petek metalindeki sızmayı durdurur. Az önce bahsettiğimiz cihaz araştırmada kullanılır. Petek kenarından sıvıyı gönderir ve kuruması için bir süre bekleriz ve sonuçları kontrol ederiz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Servis Çağırmak İçin TIKLA ARA